Jste zde

Sezóna začala!

Jako první do nové sezóny vstoupily týmy okresního přeboru 1. třídy (Jiskra D a Jiskra E) a vzájemné klání přilákalo docela velkou pozornost všech členů klubu, a tak se hrálo před důstojnou diváckou kulisou. A i když Déčko začalo lépe a dostalo se do vedení 4:2, postupně otěže začala přebírat novoborská mládež (Honza Sucharda a Natálka Nykodýmová) doplněná o nestárnoucího matadora Pavla Pěnkavu. Brzy bylo srovnáno a další série ukázala, že mladí hráči Jiskry o prázdninách s tréninkem nelenili a ujali se vedení 8:5. Dále neponechali nic náhodě a s neporazitelným Pavlem Pěnkavou si došli k prvnímu vítězství 11:7. A tak vedoucí Éčka Dan Kubásek může být na úvod velmi spokojen.

O tomto víkendu se do hry dostala i Jiskra F, která podala bojovný výkon proti Volfarticím, ale na lepší výsledek než 7:11 pro Volfartice to nebylo.

O týden později 23.9. začaly i krajské soutěže. Jiskra A hostila v derby Lokomotivu Česká Lípa a v novém prostředí spodní tělocvičny Sokolovny se od začátku odehrálo velmi vyrovnané utkání. Ondru Špačka, který měl studijní povinnosti, musel zastoupit Lubor Studecký a zhostil se toho velmi dobře. Ke 4,5 bodům Honzy Fojtíka a 3,5 Petra Vojtěcha přidal další 2 body a navíc s Radkem Ivanem jasně zvítězili 3:0 ve čtyřhře nad obávaným párem Just - Flanderka, což znamenalo konečný výsledek a důležité vítězství 10:7.

Nutno podotknout, že hosté (především nestárnoucí Franta Just a Miloš Flanderka) domácím do 3. série pořádně zatápěli a rozhodovalo se až v poslední sérii, kdy domácí hráči předvedli zodpovědné výkony a strhli vítězství na svou stranu.

Ve stejný den zahájila svoje putování v KP2 i Jiskra C. Proti rezervě Bratříkova nakonec vybojovala remízu 9:9, a škoda, že v samotném závěru Míra Nešvera neudržel slibné vedení 2:1 na sety proti domácímu Slavíkovi a nakonec podlehl 2:3. O vyrovnanosti utkání hovoří i 8 pětisetových bitev. V dalších zápasech bude Céčko ve stejných termínech současně bojovat v domácím prostředí s divizním Áčkem, tak věříme, že ho divácká podpora požene k prvnímu vítězství.

Copyright © 2019, Webmaster @ Jan Fojtík