Jste zde

První utkání - první a velmi důležité vítězství

Tuto sobotu začal nový ročník divize mužů. Jiskra A v domácím prostředí přivítala TJ Spartak Chrastava "A" a očekávalo se velmi vyrovnané utkání, protože ke stabilní sestavě hostů (Martenek, Cinibulk, Žemlička) přibyla nová liberecká posila Michal Svoboda. Domácí nastoupili oproti loňské sestavě také s jednou změnou, kdy trio Fojtík, Ivan, Studecký doplnil Ondřej Špaček, který přestoupil během léta z Lokomotivy Česká Lípa. A hned na úvod se ukázalo, že to byla výborná volba.

Nová čtyřhra Fojtík - Špaček s jednosetovým zaváháním porazila chrastavské jedničky Martenek - Cinibulk a staronová čtyřhra Ivan - Studecký 3:0 jednoznačně porazili Svobodu s Žemličkou. A tato dvojice navíc v prvním kole dvouher nezaváhala a proti papírově silnějšímu soupeři přidala další 2 body, kdy Radek Ivan nedal hostující jedničce Tomáši Martenekovi žádnou šanci a zaslouženě vyhrál 3:0 a Lubor Studecký po prvním neúspěšném setu vyzrál na Michala Svobodu, kdy v závěru předvedl několik nechytatelných bekendů, a tak se Jiskra ujala vedení 4:0. Na řadu přišel první zápas Ondry Špačka v dresu Jiskry, kdy proti Mirku Cinibulkovi se první čtyři sety rozhodovaly až v koncovkách se střídavými úspěchy, ale pátý set byl zcela v režii Ondry, čímž zvýšil vedení Jiskry na 5:0. Poté  Honza Fojtík musel vyvinout velké úsilí proti aktivnímu Žemličkovi a po výhře 3:1 po první sérii vedla Jiskra už 6:0.

První bod hostů vybojoval v nejdelším zápase dne Tomáš Martenek, když až na výhody v pátém setu 14:12 se štěstím přetlačil Lubora Studeckého a korigoval průběžný výsledek na 6:1. K houževnatému Martenekovi se v této sérii přidal i Michal Svoboda, kdy ve třech setech porazil Ondru Špačka, ale to byla poslední soupeřova korekce výsledku (6:2). Poté Honza Fojtík porazil Mirka Cinibulka 3:0, Radek Ivan otočil nevýhodný stav 1:2 s Žemličkou ve svůj prospěch a Ondra Špaček předvedl svůj nejlepší výkon  a aktivním pojetí hry přehrál hostující jedničku Marteneka 3:1. Za stavu 9:2 pro domácí nastupoval Honza Fojtík ke své třetí dvouhře proti Michalu Svobodovi a ve vyrovnaných prvních 2 setech se prosadil až v koncovce a ujal se vedení 2:0. Třetí set Svoboda získal ve svůj prospěch 11:6, ale následujícím setem (11:3) za početné podpory diváků Honza rozhodl o letošní první výhře 10:2.

Velký dík patří především divákům, kteří přišli v hojném počtu podpořit domácí tým a vytvořili tak úžasnou sportovní kulisu, za kterou by se nemusela stydět ligová mužstva.