Jste zde

První divizní prohra

V sobotu 8.10. došlo v předehrávaném utkání s SKST Liberec D na první ožehavé prověření výkonnosti našeho Áčka. Soupeř s jasnými ambicemi na postup do 3.ligy v domácím prostředí nastoupil v nejsilnější možné sestavě (včetně druholigového Michala Blinky a ligou ostřílených mladých hráčů Adamem Zikmundem a Tomášem Prosou). I když začátek vyšel lépe nám, kdy po vítězných obou čtyřhrách Honza Fojtík porazil Tomáše Prosu 3:0, čímž se Jiskra ujala vedení 3:0, postupně domácí srovnávali krok především neomylným Michalem Blinkou. Zlom v nadějně rozjetém utkání s jasným favoritem přišel ve druhé sérii, kdy Adam Zikmund vyhrál pětisetovou bitvu s Honzou Fojtíkem až v samotné koncovce a od té doby domácí srovnali krok. Navíc Tomáš Prosa v další vyrovnaném zápase porazil Lubora Studeckého 3:2, a tak následná výhra Honzy Fojtíka s Janem Mečlem ml. byla posledním bodem, který Jiskra získala a po stavu 5:6 domácí ukázali své kvality, kdy neztratili už ani bod a zaslouženě vyhráli 10:6.

I přesto Jiskra podala velmi statečný výkon proti o třídu papírově silnějšímu soupeři, kdy se dá navíc předpokládat, že mladá naděje Michal Blinka v této soutěži byl spíše domácí pojistkou k očekávanému postupu a další utkání v této soutěži vzhledem k nabitému kalendáři již neabsolvuje.

Dojem prestižního utkání pokazila jako i minulý rok absence divácké i rozhodcovské kulisy, kdy mimo aktivních hráčů se v liberecké extraligové herně střídali pouze jednotlivci.

V souvislosti s tím bych rád opět pozval všechny novoborské diváky na další kolo liberecké divize, a to 22.-23.10. od 16:00 (SKST LBC E) respektive 10:00 hodiny (Jiskra Raspenava), abyste vytvořili podobnou skvělou sportovní kulisu, jako v 1.kole proti Chrastavě.

Copyright © 2019, Webmaster @ Jan Fojtík