Jste zde

2. BTM v Liberci

Minulou neděli (24.9. Mladší a nejmladší žáci) a o státním svátku (28.9. Starší žáci a dorost) se  v herně SKST Liberec uskutečnil již 2. bodovací turnaj mládeže. Barvy Jiskry tradičně hájila trojice Natálka Nykodýmová, Viktorie Kašubjaková, Jan Sucharda a nově v mladších žácích i Matěj Pícha. Všichni si vedli nadmíru dobře a razantně promluvili do koncových bojů o umístění.

V mladších žácích Matěj s přehledem postoupil ze skupiny z 2. místa do hlavní soutěže, kde v osmifinále po výborném výkonu prohrál 1:3 s 2. nasazenou Karolínou Jaroňovou z Brandýsa n.L. a obsadil 9.-16. místo.

Ve čtvrtek všechny naše naděje šahaly po medailovém umístění. Honza Sucharda (dorost) vyhrál svou skupinu a ve finálovém pavouku až do čtvrtfinále neztratil ani set. V něm se však musel sklonit před Michalem Blinkou, který již v loňské sezóně exceloval v 2. lize mužů s úspěšností 75% a letos je oporou SKST B v lize první.  V boji o 5.místo Honza nezaváhal a porazil Vojtu Waldhausera, který má bohaté divizní zkušenosti, 3:1 a potvrdil, že se jeho výkonnost (i díky intenzivnímu tréninku) velmi zlepšila.

Natálka Nykodýmová (dorost) také od začátku sezóny potvrzuje, že její výkonnost šla nahoru, což předvedla i na tomto turnaji. Hladce proklouzla až do osmifinále, kde velmi potrápila Františka Pusche (SKST LBC) a podlehla mu až po boji 2:3. Mezi dorostenkami při 14-členné účasti obsadila krásné 2. místo hned za Monikou Pařízkovou. Gratulujeme!

Viki Kašubjaková (starší žákyně) postoupila v této silné konkurenci dorostenců ze skupiny, ale v prvním kole narazila na Jana Mečla (semifinalista). Mezi dívkami porazila v utkání o 3. místo Adélu Richterovou (SKST LBC) 3:1 a obsadila nádherné 3. místo v dorostenkách, což znamenalo zároveň i 2. místo ve starších žákyních.

Copyright © 2019, Webmaster @ Jan Fojtík