Jste zde

Úspěšný víkend Jiskry

Tento víkend čekala Jiskru velice důležitá utkání, a to jak v divizi, tak i v nižších soutěžích. A nedopadlo to vůbec špatně. Divizní Áčko nedalo žádnou šanci libereckému Éčku, i když přijelo v plné sestavě (Řípa, Svědík, Obešlo ml., obešlo st.). Domácí hostům dovolili pouze 2 body - jednu čtyřhru a nestárnoucí Mirek Svědík porazil 3:1 Lubora Studeckého. Za zmínku stojí, že Jiskra vyhrála 5 zápasů až v pátých setech, z toho 2 přímo v koncovkách. I tak byli domácí lepším týmem a od začátku si šli za svým cílem působit v horních patrech divizní tabulky a výhra 10:2 byla zasloužená.

V neděli dopoledne do Sokolovny zavítala Jiskra Raspenava, která svou kvalitu už nejednou ukázala, kdy libereckou divizi několikrát vyhrála a okusila atmosféru 3.ligy. Tradičně nastupuje v sestavě Martin Suchánek, Tomáš Zahradník, Čeněk a Leoš Horák. Očekávalo se velmi vyrovnané utkání, kdy jeho vítěz si zajistí v tabulce 3.místo. Po vyrovnaných čtyřhrách (1:1) zvítězila jednička a dvojka hostů, čímž se ujali vedení 3:1. Naštěstí jednička i dvojka domácích rychle odpověděla stejným metrem a stav byl nerozhodně 3:3. Poté se ještě jednou hosté ujali vedení 4:3. kdy nezaváhal Suchánek s Luborem Studeckým. Ale od tohoto zápasu se domácí nadechli k velkému obratu a 6 výhrami otočili nepříznivý stav na 9:4. Pak ještě po velkém boji Lubor Studecký podlehl dobře hrajícímu Leošovi Horákovi 3:2, ale Honza Fojtík dvakrát otočil nepříznivý vývoj s aktivně hrajícím Suchánkem, a to jak ve čtvrtém (dobře vybraný time-out), tak i pátém setu, v kterém ze stavu 3:8 pěti body srovnal na 8:8, a poté se štěstím v podobě prasátka a hrany rakety zlomil houževnatého Martina Suchánka a vyhrál 11:8, čímž uzavřel utkání s příjemným výsledkem 10:5 pro domácí.

Každopádně po 5 mistrovských utkáních lze vyzdvihnout, že všichni hráči Áčka podávají od začátku sezóny kvalitní a vyrovnané výkony a 3.místo jim právem náleží.

V krajském přeboru 2.třídy Jiskru C čekal dvojzápas na stolech Sokola Turnov s družtvy C a D. V dopolední utkání nováčků v soutěži jasně zvítězila Jiskra 10:1, kdy jen Míra Nešvěra zaváhal s turnovským Jirošem. Odpolední utkání už nabídlo mnohem vyrovnanější průběh (1:1, 3:3, 6:6) a nakonec se oba týmy rozešly smírně 9:9. Za domácí se zaskvěl Jiří Anděl, který neokusil pachuť porážky, za Jiskru Standa Horník a Josef Šákr, kteří podlehli pouze zmiňovanému Andělovi. 

A také Céčko jde ve šlépějích divizního Áčka a je po 5 odehraných kolech také na 3.místě s bilancí 3-1-1.

Copyright © 2019, Webmaster @ Jan Fojtík