Jste zde

Áčko v Chrastavě potvrdilo roli favorita

První letošní víkend divizní Áčko zajíždělo do nově zrekonstruované haly Spartaku Chrastava, v které se letos 21. ledna budou konat i krajské přebory. Spartaku patří zatím předposlední místo i když má ve svých řadách 4. hráče divizní úspěšnosti Michala Svobodu s bilancí 31:9.

Samotné mistrovské utkání po svátcích a mírném tréninkovém deficitu začalo trochu rozpačitě, kdy Honza Fojtík s Ondrou Špačkem prohráli svojí 3 čtyřhru v ročníku proti páru Svoboda - Žemlička, naštěstí Lubor Studecký s Radkem Ivanem nedali Martenkovi s Lipenským ani set a bylo srovnáno na klidnějších 1:1. První série vyšla už podle představ Jiskry, kdy následovavaly 3 výhry v řadě a jen Lubor Studecký nevyzrál na Michala Svobodu.

Druhá série přinesla Jiskře další 2 body za výhry Radka Ivana proti Lipenskému a Honza Fojtíka s Martenkem. Bohužel Ondra Špaček i Lubor Studecký nezachytily prostřední části setů a prohráli své zápasy proti Svobodovi respektive Žemličkovi. Třetí série už pro Jiskru znamenala opět 3 body, kdy jen Radek Ivan po výborném výkonu prohrál v koncovce pátého setu s Michalem Svobodou, a tak poslední krůček musel udělat až Honza Fojtík, který v prvním zápase poslední série postupně převzal iniciativu proti do té doby 100% Michalovi Svobodovi a dovedl Jiskru k vítězství 10:5.